Elma Marmelatı

830Gr - 400 Gr

Miğde ve bağırsaklardaki gazı boşaltır İltahaplanmaları giderir Diyabetik hastalarda şeker oranını düzenleyerek tedavi yöntemlerinde etkilidir.

Ürün: Elma, Marmelatı


Cildi güzelleştiren ve gençleştiren elma , vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasını sağlar. Ayrıca Kollestrolü düşürerek, vücudu kalp ve damar rahatsızlıklarına karşı korumaktadır. Kan yapıcı özelliği ve kan oranını düzenleyici etkisi ile sıkça kullanılan bir besindir. Elma , bağırsak sistemini kontrol altına alarak boşaltım sistemini rahatlatır. Ayrıca tansiyonu düşürücü etkisi bulunmaktadır.

Elmanın sağladığı vitaminlerin en önemlisi C vitaminidir: en fazla kabuğunda ve kabuğun hemen altında yoğun olarak bulunur. Bu nedenle iyi yıkanmış elmanın kabuğuyla tüketilmesi en doğrusudur.Elma ile zayıflayın Elmanın içerdiği diğer vitaminler ise B1, B2, PP, B5, B9, Provitamin A (karoten) ve E vitaminidir.

Yatıştırıcı, uyku verici, baş ağrılarını gidericidir. Kireçlenmeye iyi gelir. Meyve suyu ateş düşürücü olarak kullanılır. Meyvesi haşlanarak ezilir ve sıcak olarak beze sarılarak boğaz ağrılarına tatbik edilir. Kökleri yatıştırıcı, uyku verici, baş ağrılarını giderici olarak kaynatılıp içilir. Meyveleri dövülerek elde edilen lapa incinmiş ve şişmiş yerlere sarılır. Meyvelerinden elde edilen sirke, kolesterol düşürücü ve damarların içindeki yağlanmayı giderici olarak, meyve suyu, çay ve çorbalara katılarak kullanılmaktadır.

 

Elma

 

 

 

Copyright ©2014 Ünkuş Gıda İmalat. MERZİFON